Стипендије за краће истраживачке боравке у Немачкој

Немачка служба за академску размену расписала је конкурс за стипендије за краће истраживачке боравке у Немачкој који ће почети са реализацијом у периоду од јуна до новембра 2021. године.

За стипендије могу конкурисати студенти докторских студија и млади научници који су завршили мастер студије, као и постдокторанти.

Финансирани могу бити истраживачки пројекти или курсеви континуираног научног образовања на државним или државно-признатим институцијама високог образовања или  истраживачким институтима у Немачкој, који се спроводе у координацији са академским саветником у Немачкој.

Трајање финансирања: 1-6 месеци (дужина трајања гранта биће одређена од стране селекционе комисије и зависи од пројекта и истраживачког плана подносиоца пријаве).

Стипендија обухвата месечну новчану накнаду чија вредност зависи од академског нивоа кандидата (861 евро за дипломце, 1200 евра за студенте докторских студија и постдокторанте), покривене трошкове здравственог осигурања и трошкове пута.

Рок за пријаву: 16. новембар 2020.

Више информација о овом програму стипендија и начину пријаве можете наћи овде.

За додатне информације можете се обратити DAAD информативном центру Београд путем имејла info@daad.rs.