Стипендије за мастер и докторске студије у Турској

Рок за пријављивање за овај програм је 31. март 2014. године

Türkiye Scholarships Postgraduate Program - програм стипендија који је финансира влада Турске намењен интернационалним студентима из целог света, који су заинтересовани за постдипломске студије у Турској.

Заинтересовани кандидати се могу пријавити за један од следећих програма у складу са својим досадашњим образовањем и академским циљевима:
  • Ali Kuşçu Science and Technology Scholarship Programme;
  • İbni Haldun Social Sciences Scholarship Programme;
  • Yunus Emre Turkish Language Scholarship Programme;
  • Islamic Theology Scholarship Programme.

Стипендије Türkiye  обухватају истовремено пријаву за стипендију и за универзитет. Пријављени кандидати ће бити распоређени на жељени универзитет и студијски програм, у складу са оним што наведу у online пријавном формулару.

Већина програма се реализује на турском језику, али постоје бројни програми који наставу реализују на енглеском, француском и немачком језику. Кандидати који желе да студирају на овим језицима морају имати међународно признате сертификате како би доказали своје језичке вештине.

Стипендија обухвата следеће:
  • месечна стипендија (око 270 евра за мастер студије, око 360 евра за докторске студије)
  • Покривени трошкови школарине
  • Бесплатан курс турског језика (у трајању од годину дана)
  • Бесплатан смештај у студентском дому
  • плаћени трошкови пута
  • здравствено осигурање

Профил кандидата:
  • завршене основне или мастер студије (најкасније до 30. јула 2014. године),
  • Мање од 30 година за мастер, односно мање од 35 година за докторске студије,
Документа потребна за пријаву:
  • Онлајн апликациони формулар (овде)
  • Копија дипломе основних/мастер студија
  • Транскрипт оцена са основних/мастер студија
  • Копија личне карте/пасоша/извода из књиге рођених
  • Фотографија као за пасош
Начин пријаве:
На страници trscholarships направити налог уношењем и-мејл адресе и лозинке, прочитати упутство за пријаву, улоговати се на систем и попунити апликациони формулар и аплоудовати потребна документа.

Више о програму видети овде.