Стипендије за мастер студије намењене студентима техничких и компјутерских наука, инжењерства и информационих технологија
Отворен конкурс Лабораторије Европског института за иновације и технологије (EIT ICT Labs) за пријаву на програм мастер студија који реализују водећи технички универзитети и пословне школе у Европи у сарадњи са европским инстраживачким организацијама. Фокус програма је стицање знања у области техничких наука, као и развијање преносивих вештина у области иновација и предузетништва, са циљем стварања што бољих могућности за даљи развој каријере по завршетку студија.

Двогодишњи мастер програм:

Током прве године студенти бирају један од следећих програма:

1. Human Computer Interaction and Design
  2. Digital Media Technology
  3. Service Design and Engineering
  4. Internet Technology and Architecture
  5. Distributed Systems and Services
  6. Security and Privacy
  7. Embedded Systems

Друга година студија: стицање тоеријских и практичних знања у области иновација и предузетништва.

Програм се реализује на два универзитета, по избору студента.

Листу универзитета (на којима ће започети студије и на који одлазе након завршене прве године) видети на адреси: MasterSchool1, MasterSchool2

По завршетку програма студенти добијаји две дипломе и сертификат EIT ICT Labs.

Кандидати заинтересовани за овај програм студија морају:

• Имати завршене основне студије
  • Имати међународно признати сертификати познавања енглеског језика (ИЕЛТС, ТОЕФЛ, Оксфорд/Кембриџ сертификати);
  • испуњавати услове за пријем на жељени студијски програм: AdmissionRequirements - секција specific requirements

Изузетни студенти могу бити номиновани за стипендију која покрива трошкове школарине, додатак за трошкове пута и смештаја у износу до 3000 еура и месечну новчану накнаду (до 1000 еура месечно).

Рок за пријаву: 01. фебруар 2014.

Више о програму и начину пријаве видети на: MasterSchool