Стипендије за мастер студије права у Швајцарској 2014. године

Правни факултет и институт за међународне и развојне студије у Женеви нуди ограничен број стипендија за десетомесечни период боравка и школовања у Швајцарској. Стипендије су намењене студентима који су примљени на програм мастер студија у области међународних спорова (The Geneva LL.M. in International Dispute Settlement - MIDS).

Трајање програма: од септембра до јуна

Заинтересовани кандидати морају испуњавати два основна услова: морају имати диплому основних студија у области права и међународно признати сертификат познавања енглеског језика (TOEFL или IELTS).

Стипендија покрива пуне трошкове школарине и новчану накнаду у висини од 15 000 швајцарских франака на конто трошкова живота.

Рок за пријаву: до 31. јануара 2014. године

Пријаве послати на адресу: info@mids.ch

Више о програму и начину пријаве видети на: mids

Напомена: одвојени су процеси пријаве на жељени студијски програм и за стипендију. Да би могли конкурисати за стипендију, заинтересовани кандидати најпре морају бити примљени на жељени студијски програм.