Стипендије за мастер студије у области демократије и људских права у Југоисточној Европи

Рок за пријаву: 10. септембар 2016. године

Европски регионални мастер програм у области демократије и људских права у Југоисточној Европи је једногодишњи интердисциплинарни мастер програм (full time) који се спроводи у сарадњи Универзитета у Сарајеву и Универзитета у Болоњи и кофинансиран је од стране Европске комисије и Министарства спољних послова Републике Италије.

Програм траје два семестра (од новембра до октобра) и састоји се из три дела:

1. од новембра до јуна - предавања на Универзитету у Сарајеву;
2. од јуна до јула – пракса;
3. од септембра до октобра – период писања тезе на Универзитету у Болоњи.

По завршетку програма студенти добијају двојну диплому.

На програм ће бити примљено укупно 33 кандидата.

Профил кандидата:

• Завршене основне студије (минимум 240 ЕСПБ бодова) у следећим областима: право, економија, социологија, новинарство, психологија и хуманистичке науке.
  • Поседовање међународно признатих сертификата познавања енглеског језика (TOEFL, IELTS)

Званични језик програма: енглески.

Студенти из Србије ослобођени су плаћања школарине за овај програм.

Новчана накнада на конто трошкова живота обезбеђена у периоду од новембра до јула; покривени трошкови смештаја и исхране током боравка у Италији и обезбеђен повраћај трошкова у укупном износу од 1200 евра (на конто трошкова пута, здравственог осигурања, визе и сл.)

Више информација о програму и начину пријаве можете видети на адреси: линк1, линк2

Извор: najstudent