Стипендије за основне и мастер студије на Универзитету у Хаену за академску 2017/18. годину

Универзитет у Хаену додељује стипендије талентованим студентима из читавог света који желе да похађају основне или мастер студије на Универзитету у Хаену.

Основне академске студије:

- покривени трошкови школарине + стипендија

- завршена средња школа са минималном просечном оценом 7 од 10 (Ово је скала оцењивања на Универзитету у Хаену. Потребно је да сами одрадите еквиваленцију ваше просечне оцене према скали од 1 до 10, која се примењује на Универзитету у Хаену).

- Пријава се врши онлајн, ОВДЕ.

- Заједно са пријавом, пошаљите следећа документа у електронском облику (ПДФ):

• Копија пасоша
  • Потврда о просечној оцени са листом положених испита
  • Копија дипломе

Рок за пријаву је 10. април 2017. године

Настава ће се одвијати на шпанском језику (са изузетком студијског програма Пословна администрација), па је препоручено познавање шпанског језика на нивоу неопходном за неометано похађање курсева.

Више информација о стипендији можете пронаћи ОВДЕ.

Мастер академске студије:

• Завршене основне студије које их квалификују за похађање мастер програма;
  • Минимална просечна оцена 7 остварена током претходног нивоа студија.

Настава ће се одвијати на шпанском језику (са изузетком мастер програма у области телекомуникационог инжењерства), па је препоручено познавање шпанског језика на нивоу неопходном за неометано похађање курсева.

Листу доступних мастер програма можете наћи овде.

Стипендија подразумева изузеће од трошкова школарине и административних услуга, годишњи додатак на конто трошкова живота, као и бесплатне курсеве шпанског језика за кандидате ван шпанског говорног подручја. Универзитет у Хаену ће, такође, дати потребну подршку при пријави за визу.

Рок за пријаву: 30. април 2017. године

Пријава се одвија путем онлајн апликационог формулара који можете наћи овде.

Приликом пријаве кандидати морају одабрати један мастер програм и не могу бити поднете више од 2 пријаве по кандидату.

Заједно са пријавним формуларом, потребно је аплоудовати следећа документа у електронском формату (pdf):

• Копија пасоша,
  • Потврда о академском успеху укључујући стечене оцене;
  • Копија дипломе (у случају да су већ завршене основне студије).

Резултати селекције кандидата биће познати у мају или јуну 2017. године.

Брошуру програма на енглеском језику можете погледати овде.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи на званичној интернет презентацији Универзитета у Хаену.

Контакт:
International relatons office