Стипендије за постдокторанде запослене на универзитетима

- Стипендије за краткорочне истраживачке боравке -

Универзитети COIMBRA групе младим истраживачима са високошколских институција из земаља у европском суседству пружају прилику за кратке истраживачке боравке, са циљем да им омогуће да спроводе истраживања у оквиру којих су ангажовани на матичној институцији и помогну им да шире мрежу академских и истраживачких контаката.

Стипендије су финансиране од стране универзитета чланица COIMBRA групе који учествују у овом програму.

Кандидати морају испуњавати следеће услове:
  • рођени 1. јануара 1987. године или касније;
  • академско особље на универзитетима или еквивалентним високошколским институцијама у Србији;
  • имати статус постдокторанда, (мада неке институције могу понудити могућности за боравак и студентима докторских студија).

Важна напомене:

• Кандидати могу одабрати само једну институцију. Уколико се истовремено пријавите за више институција, ваша пријава неће бити сматрана валидном.
  • Кандидати морају навести име и контакт податке академског супервизора на универзитету домаћину и доставити доказ о прихватању (писмо или имејл), које прилажу у пријавни формулар.

Универзитети који учествују у програму у 2022. години су:

• Универзитет у Гранади (Шпанија)
  • Универзитет у Грацу (Аустрија)
  • Хајделберг универзитет (Немачка)
  • Универзитет у Јашију  - Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Румунија)
  • Јагелонски универзитет у Кракову (Пољска)
  • Католичку универзитет у Лувену - KU Leuven (Белгија)
  • Универзитет у Падови (Италија)
  • Универзитет у Поатјеу (Француска)
  • Универзитет Саламанка (Шпанија)
  • Универзитет у Сијени (Италија)

Кандидати ће моћи да изврше онлајн регистрацију до 15. априла 2022. године у поноћ (по бриселском времену).

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.