Стипендије за постдоктску мобилност (travel grant)

Технички универзитет Минхен додељује стипендије за мобилност (travel grant) постдокторантима из читавог света у оквиру програма Недеља истраживачких могућности, како би се упознали са могућностима истраживања на овом универзитету.

Трајање програма: 02-06. марта 2015. године (5 дана)

У оквиру овог програма два пута годишње буде одабрано 50 постодоктораната из читавог света, а најбољим талентима буде понуђено да на овом Универзитету спроводе истраживање.

Стипендија покрива потпуно финансиран травел грант.

За овај програм могу конкурисати:
  • кандидати који су на неком од страних унивезитета у последње 3 године завршили докторске студије било које од области доступних за истраживање на Универзитету Минхен
  • кандидати који су поднели дисертацију на неком од страних унивезитета (за пријаву је потребна потврда која то доказује)
  • кандидати који ће на неком од страних унивезитета поднети докторску дисертацију у наредних 12 месеци (за пријаву је потребна изјава супервизора која то доказује)
  • кандидати који тренутно не живе у Немачкој

Више о истраживачким областима Универзитета Минхен видети на: линк1, линк2, линк3, линк4

Документа за пријаву:
  • Мотивационо писмо
  • ЦВ
  • Листа објављених радова
  • Копија најбољег рада
  • Диплома докторских студија/потврда о подношењу дисертације/изјава супервизора
  • Писмо подршке професора са Универзитета Минхен (опционо - за оне који су већ остварили контакт са професорима; они који нису – не треба да пишу и траже писмо подршке; циљ је да се покажу везе које већ постоје)

Да би њихова пријава била разматрана, заинтересовани кандидати ће морати да именују бар једног истраживача са Универзитета Минхен са којим би желели да се сретну и дискутују о потенцијалном пројекту.

Пријава се врши електронским путем на адреси: овде

Рок за пријаву: 31. октобар 2014.

Више о програму и начину пријаве видети овде.