Студентске истраживачке стипендије Швајцарског федералног института технологије Цирих

Департман за компјутерске науке Швајцарског федералног института технологије Цирих (ETH Zurich) нуди студентске истраживачке стипендије студентима и дипломцима који желе да спроводе истраживање током летњих месеци.

Стипендије се додељују кандидатима који имају изузетан академски успех и интерес за истраживање.

За програм могу аплицирати студенти основних, мастер и интегрисаних студија компјутерских наука или њима сродних области (као нпр. Електротехника, математика, физика), који очекују да ће дипломирати најраније на пролеће 2020. године и који су (до лета 2019.) завршили најмање 2 године студија.

Трајање програма: од 01. јула до 31. августа 2019. године

Званични језик програма: енглески

Стипендисти ће спроводити истраживање у изабраној области као део истраживачке групе Департмана за компјутерске науке ЕТХ Цирих.

Стипендисти ће примати месечну новчану накнаду у износу од 1750 швајцарских франака на конто смештаја и трошкова живота. Трошкови визе и пута такође ће бити покривени.

Рок за пријаву: 31. децембар 2018. у подне

Резултати конкурса биће познати почетком фебруара 2019.

Више информација о овом програму можете видети овде и овде.