У оквиру 4. програма размене за студије у иностранству (4th Study-Abroad Exchange Programme) доступно је 20 стипендија намењених студентима основних студија (на најмање 2. години студија) и студентима мастер студија за студијски боравак у иностранству у трајању до 6 месеци.

Студенти са високошколских институција у Србији могу аплицирати за овај програм.

Профил кандидата:
  • студенти неке од следећих области: економије, финансија, рачуноводства, менџмента у инжењерству, права
  • Заинтересовани да проведу од 3 – 6 месеци на неком од универзитета у оквиру земаља у којима Уницредит послује

Програм ће се реализовати у  периоду између јануара 2015. и марта 2016. године.

Стипендија подразумева месечну новчану накнаду од 700 евра (нето) током читавог студијског боравка, као и додатак од 1000 евра на конто трошкова пута, визе и осталих трошкова.

Рок за пријаву: до 15. новембара 2014.

Кандидати приликом пријаве морају именовати највише 3 универзитета на којима намеравају да бораве током размене, укључујући само оне универзитете који имају уговор о размени са њиховим матичним универзитетом.

Више о програму и начину пријаве видети на: линк1, линк2

Извор: studentskizivot