Универзитет Амстердам: стипендије за најбоље

Стипендија за најбоље Универзитета Амстердам је пуна стипендија од 25 000 евра, која покрива трошкове школарине и трошкове живота током једне академске године (са могућношћу продужетка за још годину дана за двогодишње мастер програма).

Кандидати заинтересовани за овај програм стипендија морају бити прихваћени на жељени мастер програм Универзитета Амстердам.

Листу доступних мастер програма можете погледати овде.

За стипендију могу конкурисати студенти свих дисциплина који се налазе међу 10 % најбољих дипломаца своје класе и који су завршили претходни ниво студија пре не више од 3 године.

Пријава за стипендију део је пријавне процедуре за одабрани мастер програм. Кандидати који желе да буду разматрани за ову стипендију морају селектовати секцију UvA scholarship у пријавном формулару.

Стипендије се додељују на основу академских резултата, мотивације и релевантности мастер програма за даљи развој каријере кандидата.

Координатори мастер програма одлучују коју студенти су квалификовани да аплицирају за стипендију.

Неопходан је међународно признати сертификат познавања енглеског језика (TOEFL, IELTS).

Рок за пријаву: 15. јануар

Више информација о овом програму стипендија можете видети овде.