Универзитет Cattolica del Sacro Cuore: стипендије за мастер студије

Отворени су конкурси за упис на једногодишње и двогодишње мастер програме Универзитета Cattolica del Sacro Cuore за академску 2014/2015, односно 2014/2016. годину.

Као и претходних година, Универзитет Cattolica додељује пуне и парцијалне стипендије свим студентима из Србије, Црне Горе и БиХ. За најбоље студенте из Србије који се упишу на неки од двогодишњих мастер програма на енглеском језику, поред стипендије, обезбеђен је и бесплатан смештај током две године студија.

Једногодишњи специјалистички мастер програми на енглеском језику

Специјалистичке мастер програме могу уписати студенти након завршених трогодишњих или четворогодишњих основних академских студија или студенти који имају диплому мастер студија.
Специјалистички програми имају за циљ да студентима и професионалцима пруже стручна знања и омогуће развијање посебних вештина из изабране области. Мастер програми на Универзитету Cattolica del Sacro Cuore обично су full-time, али постоје и part-time програми намењени запосленим професионалцима који желе да ускладе студирање и радне обавезе.

• International Relations - Milan campus
  • nternational Cooperation and Development - Milan campus
  • Corporate Communication - Milan campus
  • Global Business and Sustainability - Milan campus
  • International Business

Више о једногодишњим мастер студијама видети на: ucscinternational

Двогодишњи Master of Science (M.Sc.) програми на енглеском језику

Master of Science програми трају две године, обезбеђују 120 ЕСПБ. Могуће их је уписати након завршених трогодишњих основних академских студија (бацхелор оф сциенце). Програми  се изводе на италијанском и енглеском језику.

• Banking and Finance - Milan campus
  • Economics - Milan campus
  • Management - Milan campus
  • Agricultural and Food Economics - Piacenza-Cremona campus
  • International Management - Piacenza-Cremona campus

Више о двогодишњим мастер програмима видети на: ucscinternational.it

Рок за пријаву за двогодишње мастер програме:
Примарни рок: 01. фебруар 2014.
Крајњи рок: 15. април 2014.

Ивана Николић је представник Универзитета Cattolica del Sacro Cuore за Србију. За додатне информације на српском, о стипендијама и школаринама, као и за асистенцију приликом конкурисања, пишите на unicatt.rs@gmail.com

Извор: najstudent