Vinifera Erasmus Mundus стипендије за мастер студије у области винарства и виноградарства

Vinifera EuroMaster програм дипломцима обезбеђује потребно знање за покретање каријере у области узгајања винове лозе и производње вина.

Циљ програма је развијање свести о међународној пракси у овим областима и оспособљавање заинтересованих кандидата да буду креативни, прилагодљиви и иновативни у приступу винарству и виноградарству.

Трајање програма: 2 године

Профил кандидата: диплома основних студија у области агрономије, пољопривредних наука, билогије.

Заинтересовани кандидати морају похађати мастер програм у две земље чланице програма (у програму учествују: Француска,Немачка, Италија, Потругалија и Шпанија).
Полазници овог програма добијају заједничку мастер диплому у области винарства и виноградрства.

Стипендија покрива трошкове школарине, трошкове здравственог осигурања, месечну новчану накнаду од 100о еура током трајања програма, трошкове пута и смештаја.

Рок за пријаву: 10. 01. 2014.

Више о програму и начину пријаве видети на: vinifera-euromaster

Извор: najstudent