VU Амстердам стипендије за мастер студије

VU универзитет Амстердам нуди стипендије за похађање мастер студија на овом универзитету.

Стипендије се додељују студентима на првој години мастер програма на енглеском језику.

Стипендије ће бити додељене најталентованијим студентима, а критеријуми за селекцију су мотивационо писмо, квалитет претходног образовања и академске перформансе студената.

Стипендија покрива трошкове школарине и додатак на конто трошкова студија и трошкова живота који се исплаћује током године у три једнаке рате. Напомена: ВУ стипендија не покрива пуне трошкове живота.

Процес пријаве:
  1. Регистрација на жељени мастер програм
  2. Пријава за стипендију
Попуњавање пријавног формулара (који можете преузети овде) који треба да садржи следећа документа за пријаву:

• Потврда изврсности кандидата односн просечна оцена (кандидати који желе да се пријаве за овај програм морају имати просечну оцену у висини најмање 70 % највеће могуће оцене – ако је највећа могућа оцена 10, просечна оцена кандидата мора бити најмање 7). Просечна оцена је дата у транскрипту оцена, па заинтересовани кандидати приликом пријаве могу поднети транскрипт оцена.
  • Мотивационо писмо
  • Финансијски план (јер VU стипендија није пуна стипендија)
  • CV (Europass формат)

Рок за пријаву на жељени мастер програм и за стипендију: 01. март 2015.

Пријаву за стипендију послати путем мејла на адресу: vufp@vu.nl.

Све пријаве пристигле у предвиђеном року биће разматране од стране факултета на ком ће кандидат похађати жељени мастер програм. Нако тога факултет ће номиновати најбоље кандидате за стипендију централном комитету.

Више о програму и начину пријаве можете видети овде